Kobieta... w centrum chaosu zwanego życiem, po środku miasta, w centrum kraju... wciąż poszukująca swojej drogi, miejsca i zajęcia. Jako rasowy skorpion rzadko jestem zadowolona z efektów swojej pracy. Próbowałam już wielu rzeczy, ale wciąż ciągnie mnie do nowych. Moją adrenaliną jest tworzenie. Nie potrzebuje skakać ze spadochronem ani penetrować głębin oceanu, żeby czuć, ze żyję. Wolę patrzeć, jak z moich myśli i pracy rąk rodzi się NOWE :) Cieszy mnie, ze to "nowe" jest tylko moje! Tak właśnie się realizuję. I choć nieuniknione jest inspirowanie się czymś co kiedyś, gdzieś już widziałam, to zawsze jest to tylko inspiracja. Nie ma znaczenia czy wycinam, kleje i lakieruje, czy "czaruje" papier zamieniając go w notesy, kartki i pudełka, czy zszywam jedwabne sznurki wokół kamieni, czy pędzlem rozlewam farby po jedwabiu albo lepie garnki...bo przecież nie święci je lepią ;) Zawsze jestem sobą! Ćwiczę cierpliwość wycinając misterne papierowe wzory i lakierując dziesiątki razy dla uzyskania idealnej powierzchni, dając drugie życie niechcianym już przedmiotom, dziurawię palce oprawiając w jedwab kamienie, żeby dać sobie i innym możliwość noszenia niepowtarzalnej biżuterii, siłuje się z gliną aby móc z niecierpliwością oczekiwać na efekty wypałów. W każdej dziedzinie w jakiej próbowałam swoich sił chcę odnaleźć siebie. Każda z moich prac, jaką tu zobaczycie, będzie częścią mnie, odzwierciedleniem mojego stanu ducha i moich umiejętności, które staram się wciąż doskonalić. To kawałek mojego świata, jaki chcę Wam pokazać. Proszę, szanujcie pracę moją i innych osób, które współtworzą tę stronę i dzielą się z Wami tym, co im w duszy gra.

_______________________________

A woman… in the center of chaos called life, in the middle of the city, in the center of the country… still searching for her way, space and occupation. As a typical Scorpio I am rarely satisfied with the effects of my artwork. I have already tried many things, and I am still dragged by new ones.
Creation is my adrenalin. I do not need to parachute or penetrate the depths of the oceans to feel I’m alive. I prefer to observe how my thoughts and hands produce something NEW. I am glad that this „new” is only mine! This is how I express myself. And although it is impossible to avoid inspiration with something once seen, this is always only an inspiration! It doesn’t matter whether I cut paper, glue something or put varnish on it; whether I do magic tricks with paper and turn it into notebooks, occasional cards and boxes; whether I sew silk strings together to adorn gems; whether I spread paint on silk or form clay pots… after all, a job is a job.
I am always myself! I practice my patience by cutting meticulous paper ornaments and putting numerous layers of varnish to obtain perfectly smooth surface. I give second life to unwanted objects. I sting my fingertips by trying to rim the gems with silk strings, which allows me and others to wear unique jewelry. I struggle with clay to wait impatiently for the results of kiln firing.
I look for myself in every area of my interest. Every work of mine you can see here is a part of me, a reflection of my state of mind and my craft, which I intend to bring to perfection. It is a part of my world that I want to show to you. Please, respect my work and the works of other people who create this page and share with you what they have inside.


 Kalendarium


Wiecej informacji z kalendarium w sekcji Wydarzenia

17.05-26.06.2017

Wystawa "Odnaleźć Afrykę"

10.06.2017

13. Warszawskie Spotkania Ceramiczne


lipiec 2017

Plener w Orońsku